Aktualności

Pechowy remis w Babicy

• autor: LKSWikliniarzWozniki, 2017-05-17 20:53

Kolejny remis Wikliniarza

W niedzielę (14.05) na boisku w Babicy nasza drużyna spotkała się z sąsiadującym w tabeli Amatorem. Patrząc na dotychczasowe wyniki było pewne, że będzie to trudne spotkanie.

Mecz lepiej ułożył się dla gospodarzy. To oni mieli lepsze okazje do strzelenia pierwszego gola, ale do 20 min. na posterunku stał Rafał Kapała, który świetnie bronił. W pamięci kibiców z pewnością zostanie interwencja z 15 min., kiedy to w niesamowity sposób obronił strzał napastnika gospodarzy. W 20 min. w zamieszaniu podbramkowym zawodnikom Amatora udało się skierować piłkę do siatki. Nie cieszyli się oni długo z prowadzenia. Świetną akcję Wikliniarza i podanie Marka Łopaty wykorzystał Michał Kondak. Kolejne zamieszanie w polu karnym w 35 min. skończyło się drugim golem dla gości. Tuż przed przerwą Wikliniarzowi udało się wyrównać. Do odbitej przez obrońców Amatora piłki na 16 metrze dopadł Marek Łopata i pięknym, technicznym strzałem nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Do przerwy 2-2.

Emocje w drugiej połowie rozpoczęły się od objęcia prowadzenia przez gości z Woźnik. Za zagranie w polu karnym ręką w 56 min. sędzia słusznie pokazał na "11", a pewnym egzekutorem okazał się po raz drugi w tym spotkaniu Marek Łopata. Dwie minuty później, Marek Łopata mógł ustrzelić hat-tricka, ale piłka po jego uderzeniu obiła tylko słupek bramki. Najwięcej kontrowersji wzbudziła sytuacja z 65 min. Metr przed polem karnym faulowany był zawodnik gospodarzy. Fakt ten widzieli wszyscy poza sędzią tego spotkania, który mimo protestów podyktował rzut karny. Podarowana gospodarzom okazja nie została zmarnowana i znów na tablicy pojawił się wynik 3-3. W 90 min. mógł go jeszcze zmienić Marek Łopata, ale w dogodnej sytuacji strzelił prosto bramkarza. Tym samym Wikliniarz zanotował czwarty w tej rundzie remis.

Szansa na przełamanie na pewno będzie w najbliższy weekend, gdy do Woźnik przyjedzie zespół z Kossowej.

Świetna FOTOGALERIA ze spotkania >>>tutaj<<<

Bramki dla Wikliniarza Woźniki zdobyli:
25 min. 1-1 Michał Kondak (asysta: Marek Łopata)
43 min. 2-2 Marek Łopata
55 min. 2-3 Marek Łopata (p)