Aktualności

Pogrom w Półwsi

• autor: LKSWikliniarzWozniki, 2017-05-09 13:55

Kanonada ....

To miał być mecz prawdy. W niedzielne popołudnie naprzeciw Wikliniarz stanął nieobliczalny zespół Victorii Półwieś. W składzie gości w Woźnik zabrakło 4 podstawowych graczy, więc wydawało się, że będzie to bardzo ciężkie spotkanie i o wynik kibice będą drżeli do końcowego gwizdka.

Tymczasem... jeszcze nie wszyscy zdążyli zająć miejsca na trybunach a już było 1-0 dla Wikliniarza. Po rozpoczęciu meczu piłka trafiła na skrzydło do Mateusza Książka, który tylko sobie znanym sposobem przelobował bramkarza gospodarzy i w 15 sek. goście cieszyli się z prowadzenia. Piłkarze z Woźnik nie zadowolili się jednobramkowym prowadzeniem i przez całą pierwszą połowę gra toczyła się na połowie gospodarzy, a goście co chwila stwarzali groźne sytuacje. W pierwszych 45 min. udało się wykorzystać jeszcze 4 z nich. Na listę strzelców wpisali się: dwukrotnie Marek Łopata, Ernest Adamczyk oraz ponownie Mateusz Książek.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia Wikliniarza. W 54 min. akcję zespołu wykończył Michał Kondak i było praktycznie po meczu. Kontrolę na boisku całkowicie przejęli goście. Swoją bramkę dołożył jeszcze Sławomir Rupa oraz MVP tego meczu Mateusz Książek, który w 77 min. i 81 min. strzelił 3 i 4 bramkę w tym spotkaniu ustalając tym samym wynik na 9-0.

To jednostronne widowisko mogło zakończyć się dwucyfrówką, ale w kilku dogodnych sytuacjach zabrakło precyzji. Można mieć tylko nadzieję, że taka forma utrzyma się w kolejnym spotkaniu - wyjazdowym meczu z Amatorem Babica.