Aktualności

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 .... mało !!!

• autor: LKSWikliniarzWozniki, 2016-08-20 21:47

Efektowny początek sezonu Wikliniarza

Jeszcze dwa tygodnie temu z terminarza wynikało, że Wikliniarz swój pierwszy mecz w sezonie 2016/2017 rozegra z Burzą Roczyny. Z uwagi na fakt, że jedna z drużyn wycofała się z rozgrywek spowodował, że go grona B-klasowych zespołów dołączyła Nadwiślanka Brzeźnica, która w dziwnych okolicznościach przegrała na koniec poprzedniego sezonu baraże o utrzymanie w tej klasie rozgrywkowej.

W słoneczne sobotnie (20.08) popołudnie punktualnie o 17.00 rozpoczęło się pierwsze w tym sezonie spotkanie woźnickiego zespołu. Sam mecz nie był porywających widowiskiem, Na boisku od pierwszego do ostatniego gwizdka rządzili niepodzielnie zawodnicy gospodarzy. Raz po raz gotowało się pod bramką Nadwiślanki. W pierwszej połowie czterokrotnie bramkarz tej drużyny wyciągał piłkę z siatki. W drugiej uczynił to jeszcze trzykrotnie. Duża w tym zasługa obu skrzydłowych: Dawida Latko i Rafała Książka. Zresztą końcowy wynik 7-0 to najmniejszy wymiar kary. Gdyby napastnicy wykorzystali pozostałe 100% sytuacje, wynik z pewnością byłby dwukrotnie wyższy. Goście zaś praktycznie przez cały mecz nie zagrozili poważnie bramce gospodarzy, a całkowicie bezrobotni byli obaj bramkarze Wikliniarza - broniący w I połowie Andrzej Góralczyk i jego zmiennik Krzysztof Kwartnik.

Na plus w tym meczu zasłużył cały zespół, który wykazał dużą ochotę do gry. Cieszy zwłaszcza postawa obrony, w której zadebiutowali Piotr Pawlik i Michał Odrzywolski. Widać, że są to kolejne dobre wzmocnienia klubu.

Bramki dla Wikliniarza Woźniki zdobyli:
10 min. 1-0 Marek Łopata (asysta: Rafał Książek)
20 min. 2-0 Tomasz Kwartnik
28 min. 3-0 Marek Łopata (asysta: Tomasz Kwartnik)
32 min. 4-0 Rafał Książek (asysta: Piotr Pawlik)
52 min. 5-0 Michał Odrzywolski (asysta: Rafał Książek)
54 min. 6-0 Sławomir Rupa (asysta: Dawid Latko)
57 min. 7-0 Rafał Książek (asysta: Dawid Latko)