Aktualności

Pewne wyjazdowe zwycięstwo

• autor: LKSWikliniarzWozniki, 2016-06-12 21:25

Kolejne trzy punkty dopisane

Wikliniarz Woźniki przed tym spotkaniem okupował pewne piąte miejsce w tabeli ligowej. Jego niedzielny (12.06) przeciwnik - Żarek Stronie żegnał się z grą w B-klasie zdobywając w całym sezonie zaledwie 9 punktów. Było pewne, że w tym meczu będą starali się walczyć, by godnie zakończyć rundę przed swoją publicznością. Dla Wikliniarza nie miał to być więc spacerek po pewne 3 punkty.

Na początku pierwszej odsłony gospodarze rzeczywiście zaatakowali z animuszem. Jednakże bardzo pewne, dwie interwencje Andrzeja Góralczyka odebrały ochotę do gry zawodnikom Stronia. Na boisku zaczęli dominować piłkarze Wikliniarza. Strzelone w odstępie zaledwie 5 minut dwie bramki przez Rafała Książka były potwierdzeniem dobrej gry gości z Woźnik.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. Pewna gra w defensywie pozwalała spokojnie rozgrywać piłkę w przodzie. "Wisienką na torcie" był gol Sławka Rupy, który pięknie złożył się i z woleja podwyższył wynik na 3-0. Kiedy wydawało się, że Wikliniarz spokojnie dotrwa do końcowego gwizdka, zawodnikom ze Stronia zaczęły puszczać nerwy. Rozpoczęła się krytyka orzeczeń sędziego oraz polowanie na nogi piłkarzy z Woźnik. Mecz zrobił się bardzo brzydki, a obie drużyny kończyły go w w dziesiątkę,

W tym meczu na plus z pewnością zasłużył Michał Kondak, który dwoma podaniami otwierał swoim kolegom drogę do bramki rywali oraz Sławomir Rupa, który przed cały mecz uprzykrzał życie defensorom gości, a swoją grę uwieńczył piękną bramką (była to kopia bramki zdobytej w meczu w Kossowej).

Bramki dla Wikliniarza Woźniki zdobyli:

28 min. 1-0 Rafał Książek (asysta: Michał Kondak)
33 min. 2-0 Rafał Książek (asysta: Dawid Latko)
76 min. 3-0 Sławomir Rupa (asysta: Michał Kondak)